Zjednoczeni Piotrków Kujawski - Zootechnik Kołuda Wielka

Aktualności

Zwycięstwo z III ligowcem w Pucharze Polski !!!

• autor: kibic, 2008-09-18 16:32

Spotkanierozpoczęło się od licznych ataków gości. W 5 minucie w polu karnym Tomasz Jarońskifaulował zawodnika przyjezdnych i sędzia podyktował rzut karny. Goście moglijuż od piątej minuty prowadzić 1:0 ale refleksem i wyczuciem wykazał siębramkarz Zjednoczonych Krzysztof Sowada! I po raz kolejny udana interwencjabramkarza ośmieliła kolegów, którzy ruszyli do coraz śmielszych ataków, czegoefektem była bramka Daniela Kuligowskiego w 22 min.

Później wszystko potoczyłosię szybko 4 minuty później piłkę w bramce III ligowego zespołu z Rypinaumieścił Marcin Palusiak i było już 2:0 !! Kibice przecierali oczy ze zdumienia,ale to nie był koniec strzeleckich popisów V ligowego beniaminka. Po niespełna3 minutach piłkę w bramce III ligowca umieścił Dawid Stępiński i do przerwy było3:0!!! Druga połowa zaczęła się od licznych ataków gości, bezradny zespół z Rypinauciekał się, do niesportowych zachowań na boisku a sędzia tego spotkaniazachowywał się tak jak by też za wszelką cenę chciał odwrócić losy tego meczu. Zaznaczyćtu trzeba ze praca głównego arbitra jak i liniowego pozostawiała wiele dożyczenia , kilkanaście błędnych decyzji w większości na korzyść zespołu zRypina. Oglądając  to spotkanie możnabyło odnieść  wrażenie jakby sędziagłówny za wszelką cenę chciał zapewnić awans III ligowemu Lechowi !!Druga częśćmeczu należała do gości, którzy przeprowadzali atak za atakiem i w 55 min zdobylipierwszego gola, na 3: 1 ale na odpowiedz gospodarzy niemu sieliśmy długo czekać10 minut później Piotr Hełminiak pokonując golkipera gości podwyższył wynik na4:1. Liczne ataki Lecha dały mu jeszcze jedna bramkę na 4:2.  Ostatnie 20 minut meczu to nerwowe ataki IIIligowca i skuteczna obrona MLKSU. To zwycięstwo to dobry prognostyk naniedzielne spotkanie z vice- liderem  Vligi Pałuczanką Żnin !!